Antivirus do PC

Po vyzkoušení několika komerčních antivirů s free verzí, které měly vždy nějaké omezení a neustále podbízely placené upgrade jsem skončil u Comodo Free Antivirus for Windows 10 PC Protection. Z vyhledaných recenzí a později i z vlastní praxe mohu potvrdit, že najde opravdu všechno, narozdíl od jiných.
Během instalace zvolíme češtinu a odznačíme (nebo ponecháme) změnu DNS, analýzu v cloudu, anonymní program odesílání dat. Lépe je odznačit a případně nastavit později v aplikaci. Zde je jednoduchý postup instalace, a zde i popis funkce.
Pro základní funkci postačí nechat zapnutý Antivirus (při změně stavu) a Firewall (bezpečný režim). Rychlý přístup k nastavení je levým tlačítkem na ikoně v systray (ohrádce). Dočasné vypnutí - utlumení se nazývá Tichý režim.
Volbu -Spustit- kontrolu není třeba aktivovat, funguje automaticky, pokud je zapnuta v Nastavení»Antivirus»Kontroly. Použijeme ji tehdy, když chceme akci vynutit. Pokud nám antivirus vyhledává a točí diskem v nevhodnou dobu, lze ho jednoduše zastavit ve Správci úloh označením řádku a stiskem -Ukončit úlohu-. Po určitém čase, kdy nám Comodo projede automaticky celý PC můžeme všechny kontroly v Nastavení vypnout, protože vstup do PC je nepřetržitě hlídaný.
Auto-Containment, HIPS a VirusScope ponecháme neaktivní. Používají se jen při extrémním ohrožení.
Info: Při brouzdání v nastavení pozor na klik v -Hodnocení souborů- na -Seznam souborů- v levém sloupci, v okně Pokročilá nastavení (přístup z hlavního rozhraní klikem na Antivirus nebo Nastavení). Rozběhne se ihned skenování statisíců souborů v PC a špatně se to zastavuje (pouze ve Správci úloh).
 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek