Askorbová kyselina - vit.C

Článek je určen k informativním a studijním účelům

Askorbová kyselina (AK) se vyrábí poměrně levným způsobem ze sacharidů enzymaticko-katalytickým procesem. Převážná část produkce pochází z Číny. Dovoz je kontrolován a jsou také pravidelně prováděny laboratorní rozbory. Sypký prášek se následně doplní pojivem, barvivem, jedlou sodou (šumivé) a lisují se z něj nám známé vitamínové tablety nebo kapsle. Protože při léčebných, gramových denních dávkách bychom se v lékárně nedoplatili, je vhodnější zakoupit sypkou formu v potravinářské nebo farmaceutické kvalitě za přijatelnou cenu z alternativních zdrojů (4fitness.cz; fichema.cz; likochem.cz).
Dávkování se bez váhy s miligramovým rozsahem se odhaduje s menší přesností, ale malá odchylka není v tomto případě kritická: mocca lžička zarovnaná 1,4 g ; mocca lžička plná 2,4 g ; čajová (kávová) lžička zarovnaná 2,3 g ; č.l. plná 3,7 g; želatinová tobolka č.1, doma plněná 440 mg (kapkazdravi.cz). Sypkou AK můžeme rozpustit ve vodě nebo čaji, nebo je možné roztok AK zneutralizovat jedlou sodou (fichema.cz). Neutralizací vznikne askorbát sodný (AS), se stejnými účinky jako AK (používá se i v medicíně k vnitrožilní aplikaci). Výhodou nekyselé formy je lepší snášenlivost a menší nároky na neutralizaci v trávicí soustavě. Kyselá forma zase údajně dezifikuje močové cesty. Některé prameny uvádí i příznivý vliv na rozpouštění kamenů. Jiné zase tvrdí, že by si naopak měli dávat pozor jedinci náchylní na jejich tvorbu. Asi bude nejlepším řešením občas užívat AK, a někdy zase pro změnu AS. Neutralizace se doporučuje hlavně při vyšším dávkování, kdy užíváme větší množství, např. při virové infekci.
Základní léčebné dávkování odvozené od tělesné hmotnosti je 100mg/1kg, t.j. 1g/10kg. Osoba vážící 60kg tedy užívá 6g denně. U vážnějších onemocnění použijeme 2g až 4g/10kg. Stanovené množství si rozdělíme do několika dávek a užíváme průběžně celý den.

Neutralizace pomocí NaOH
Kdo je alespoň trochu znalý v chemii, může použít k neutralizaci 5% roztok hydroxidu sodného. Je však potřeba koupit NaOH s označením "čistý" nebo p.a., ne ten technický, co se používá k čištění vodovodního odpadu. Roztok se připraví rozpuštěním 50-ti gramů NaOH v 950 gramech měkké vody - tvrdá voda se by se měla před použitím převařit mírným nebo přerušovaným varem 15 až 20 minut, potom nechat ustát a slít od usazenin. Neutralizace se provádí pomalým vléváním 5% roztoku hydroxidu do roztoku rozpuštěné AK. Hotový roztok by měl zůstat téměř neznatelně až mírně kyselý. Pokud je připravený roztok mírně kyselý, žádný hydroxid nemůže obsahovat, protože se zneutralizoval pomocí AK na askorbát sodný. Výhodou tohoto postupu je, že obsahuje méně sodíku, neprobíhá bouřlivé šumění jako při použití jedlé sody a také je chuťově přijatelnější.

Př.: 14 g AK se zneutralizuje pomocí 44 g - 5% NaOH. AK se předem rozpustí v 210 g vody a odvážený roztok NaOH se k ní přidá a zamíchá. Když se použije k neutralizaci méně jak 44 g (43g - 40g), roztok zůstane slabě kyselý. Obsah askorbátu je asi 5%. Tedy 1 g bude obsažen ve 20 g roztoku. Hotový askorbát sodný se může ochutit např. domácím sirupem. Roztok AS lze skladovat v chladničce maximálně 5 dní.

Rychle lze připravit jednotlivou dávku rozpuštěním jedné zarovnané lžičky práškové AK - mocca (= 1,4 g) nebo čajové (= 2,3 g) v přiměřeném množství vody (100 až 150 ml), a přidáním čtyř rovných lžiček 5% roztoku NaOH (použije se stejná lžička, kterou jsme odměřili AK). Po zamíchání vznikne neutrální až mírně kyselý roztok, který již nemá žádný vliv na překyselení organismu. Pozor - lžička musí být nerezová, hliníková není oddolná vůči NaOH.

Hydroxid sodný je zdravotně nezávadné éčko - E 524, které se vždy dalším zpracováním potravin zneutralizuje. Také při dodržení správného postupu se i v našem připraveném roztoku nezachová ani stopové množství, takže není nutné dodržovat jakékoliv další omezení.
Bezpečnostní opatření: Dbejte pokynů uvedených na obalu. Připravený roztok louhu skladujte v označené skleněné lahvi nebo sklenici uzavřené plastovým uzávěrem, stranou od ostatních potravin a nápojů a mimo dosah dětí.

Propagátor užívání AK, Jan Hromada z Opavy, vyzkoušel a ověřil zvýšení účinnosti a efektivity použitím synergické kombinace AK s látkami obsaženými v rajčatech. Doporučuje mixování rajčat s přídavkem AK. Vhodnější a pohodlnější je použití hotové rajské šťávy z domácí produkce, připravené podle návodu v článku o MSM, a AK v ní pouze rozpustit.

Další zajímavé informace k tématu jsou tady :
první část
druhá část
třetí část
kniha pdf

Varování: Užívání oficiálně nepovolených drog, látek a prostředků může být nebezpečné. Konáte tak pouze na svou vlastní zodpovědnost.
 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek