Bylinné sirupy konzumní

Z různých aromatických bylin můžeme připravit sirupy, které po naředění vodou používáme k běžnému pití a zároveň tím obohatíme organismus vitaminem C.
Z rostlinného materiálu se k tomuto účelu hodí květ akátu, čermého bezu, heřmánku, lípy; nať meduňky, máty peprné, řepíku lékařského, atd.. Sirupy připravujeme jako jednodruhové, nebo můžeme vyzkoušet směsi různých chutí. Např. 10 dílů akátu, 10 dílů meduňky, 2 díly černého bezu, 1díl heřmánku a 1 díl routy vonné. Pozn.: Pro lepší kvalitu je třeba květ akátu zbavit stopek, jde to celkem snadno sdrhnutím. Na černý bez můžeme použít nůžky.

Postup :
1. Do vařící vody vsypeme bylinný materiál v takovém množství, co se vejde a nebude vyčnívat nad hladinu, nebo naopak vařící vodou zalijeme připravenou surovinu. Po obnovení varu odstavíme z plotny. Po zchladnutí hotový výluh zcedíme, zvážíme a přidáme cukr.
2. Množství přidaného cukru vypočítáme tak, že hmotnost roztoku vynásobíme číslem 0,6666....to je 40% cukru v roztoku. Výluh s cukrem znovu asi pět minut povaříme.
Převařením cukru se odstraní škrablavá chuť v krku. Cukru je v sirupu relativně málo, ale kdybychom ho použili ve větším množství, tak bychom vlastně cukrem nahradili tu druhou, bylinnou složku.

Šetrný alternativní postup, vhodný např. pro mátu peprnou
Cukr svaříme odděleně a teprve pak ho přidáme do hotového bylinného extraktu.
Připravíme bylinný výluh podle předchozího postupu a zvolíme vhodnou variantu:
Varianta a)
Připravíme cukrový sirup: cukr = výluh × 0,6666. Vypočtený cukr potom vynásobíme číslem 0,28 a vyjde nám část výluhu, který odlijeme a použijeme k převaření cukru.
Varianta b)
Připravíme cukrový sirup: cukr = výluh × 0,82. Vypočtený cukr potom vynásobíme číslem 0,28 a vyjde nám voda určená ke svaření tohoto cukru.

Cukrový sirup můžeme povařit delší dobu cca 10 až 16 minut, což vylepší jeho vlastnosti. Ve výpočtu není zahrnut odpar vody během svařování cukerného roztoku, takže je vhodné po počátečním zpěnění ztráty omezit například použitím pokličky, nebo případně odpařenou vodu později doplnit.
Hotový cukerný sirup pak po částečném zchladnutí rozmícháme v bylinném extraktu.
Šetrný postup se může samozřejmě použít i pro všechny další druhy.


Závěrečná fáze přípravy sirupu
Do hotového bylinného sirupu přidáme AK - kyselinu askorbovou v množství minimálně
1,8%. Hmotnost sirupu vynásobíme číslem 0,0183 a vyjde nám hmotnost AK, pro 2%
použijeme koeficient 0,0204. Kdo má radši střední kyselost, použije 2,2% (0,0225),
nebo větší 2,4% (0,0246). Po rozpuštění AK sirup zavaříme do sklenic Omnia, dvacet minut při teplotě 82°C. Důležitá je dostatečná doba vzestupu teploty, aby se stačil prohřát celý objem sklenice. Díky použité AK připravíme luxusní sirupy vynikající chuti, s vysokou přidanou hodnotou.

Zdroj AK (vit.C): 4fitness.cz
 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek