Kouření škodí zdraví ?

Je to pouze konspirační teorie? Nebo se někdo snaží,
abychom nepečovali o svoje zdraví !!!
Umístěním děsivých fotomontáží a snímků chorob (které ani nebyly způsobeny užíváním tabáku) na obaly, se potvrdilo, že nemocí z kouření je zřejmě málo, a proto se musí využít také placebo efektu, který funguje až překvapivě dobře u 30-ti % jedinců. Lidé, kteří tomu naivně uvěří, pak mohou skutečně onemocnět na chorobu, kterou uvidí na obalu cigaret nebo tabáku. Cílem této kampaně bude zřejmě omlazení společnosti snížením věku dožití. Soudruzi z Brusele a naše posluš(ž)né politické "elity" na to jdou bohužel z opačného konce. Podle zveřejněných statistik klesl počet kuřáků na polovinu, ale rakovina plic se zvýšila pětinásobně. To znamená, že do rizikové skupiny spadli nejen noví nekuřáci, ale také i bývalí pasivní kuřáci.
Kouření škodí zdraví - opakují neustále tu svoji mantru ministři zdravotnictví.úúúú
Článek je třeba brát s mírnou nadsázkou - šedesát cigaret denně může opravdu škodit. Je ale prokázáno, že s deseti cigaretami denně si tělo snadno poradí, a průběžně odbourává dodané škodliviny. Alkaloid nikotin je ta nejméně škodlivá látka v tabáku. Když ale někdo tvrdí, že tabák obsahuje několik tisíc škodlivých látek - arsen, kadmium, polonium, nikl, nitrosaminy (běžně dostupné v průmyslově vyráběných potravinách), atd., je dobré si položit otázku, proč tyto látky nejsou v mrkvi, špenátu, rýži nebo kukuřici. Nebo proč už není nějaká nová směrnice EU, která by tyto škodlivé látky v tabáku kontrolovala.
Pozn.: Kromě prevence zmiňované v článku je možné, že alkaloid nikotin částečně chrání organizmus i před negativním vlivem chemických postřiků prováděných ze speciálně upravených letadel. Alkohol takový ochranný faktor nemá, proto není proti jeho kozumaci vedena taková rozsáhlá negativní kampaň.

Na závěr ještě jedna dobrá rada pro uživatele tabáku. Nekupujte cigarety, ale pořiďte si plničku cigaret, dutinky a užívejte kvalitní tabák. Ten materiál, co je v běžných cigaretách, je tak dobře vypraný, že už nikotin prakticky neobsahuje. Extrahovaný alkaloid se pak použije jako surovina ve farmaceutickém průmyslu. Takto ochuzených cigaret pak běžný kuřák spotřebuje velké množství. Když koupíte volný tabák, pokud možno tmavší a silnější, tak ušetříte polovinu peněz a bude vám třeba bohatě stačit těch zdravotně nezávadných deset kusů denně.

 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek