O mněMikroprvek jód

Mikroprvek jód – indikace

Zlepšuje paměť
Preventivně chrání před onemocněním rakovinou
Zlepšuje trávicí proces a využití energie z potravy
Podporuje spalování tělesného tuku při fyzické zátěži
Odstraňuje migrénu
Snižuje vysoký krevní tlak
Je důležitým prvkem při léčbě zánětu žil
Odbourává těžké kovy a škodlivé halogenoidy
Podporuje sekreci tekutin – bronchiální, slinné, slzné
Podporuje přizpůsobení organizmu na chladné období
Zlepšuje efektivitu spánku, nelze ho však použít jednorázově jako prášek na spaní
Má pozitivní vliv na kůži, nehty a vlasy
Je nezbytný pro správný vývin plodu v těhotenství, vysoké dávky se ale nedoporučují
Je velice důležitý pro správný vývin v pubertálním věku
Zajišťuje správnou funkci srdečně - cévního systému
Doplněk při léčbě lupenky
Doplněk při léčbě astmatu a chronické bronchitidy
Odstraňuje chronickou únavu
Podporuje celkové zlepšení zdravotního stavu

Popis
Jód je životně důležitým prvkem. Jeho přídavek do kuchyňské soli ve formě KI je ale nedostatečný. Sůl navíc ruší jeho účinek, takže využitelnost je snížena na pouhých 10%. Konzumace mořských ryb nebo řas je v současné době spíše hazardováním se zdravím, poněvadž se voda v mořích rychle mění na chemickou radioaktivní stoku a navíc ryby ze sádek - klecových odchovů nemají přirozenou potravu, ale jsou krmeny granulemi, které obsahují GMO soju s vysokým obsahem glyfosátu, toxickou BT kukuřici a odpady z ryb předchozí generace.

Dávkování
Doporučená denní dávka je 150 μg, ale je to spíše existenční minimum. Běžná denní dávka by podle podle historických norem neměla překročit 1,2 mg. Fyziologická potřeba je ale několikanásobně větší. Některé národy skonzumují jako běžnou denní dávku v potravě 12 až 15 mg jódu. Bezpečná dávka pro zlepšení zdravotního stavu je 50 mg/den. Při této denní dávce dojde k nasycení organismu jódem asi za tři měsíce, potom se začnou přebytky vylučovat. V USA se lékaři i přes svůj konzervativní přístup shodli na dávce
37,5 mg. Efektivní formou jódu pro vnitřní užití je jodid draselný (KI). Uměle vyrobené organické sloučeniny jódu jsou zdraví škodlivé.

Příprava roztoku s obsahem jódu 100 mg/100 ml
Navážíme 1,3 g jodidu draselného a toto množství rozpustíme asi v 1000 g vody (přesně 998,7 g).
Kdo nemá dostatečně přesnou váhu, může navážit 13 g, toto množství rozdělit opticky na deset stejných hromádek a jednu hromádku pak rozpustit v jednom litru vody. Zbylé hromádky se mohou nasáčkovat pro další použití. Roztok skladujeme v temnu, mimo dosah dětí.

Léčebné dávkování
Užívá se 30 až 50 g (ml) roztoku jednou denně, nebo dávku můžeme rozdělit na polovinu a brát dvakrát denně, vždy na lačno, minimálně hodinu před jídlem.
Průběžné dávkování
Jako doplněk stravy by mělo stačit 12 až 15 g (ml) roztoku denně. Euro-norma stanovuje tuto dávku na max.1 g (ml) roztoku.
Přepočet: U dětí se dávkování upravuje podle aktuální váhy...(dávka : 80) x hmotnost.

Dodatek: Při jaderném napadení se užije 130 g roztoku, děti do 12-ti let poloviční množství, nebo podle hmotnosti - viz předchozí odstavec. Dávka se bere ihned, nebo nejpozději do 3 hodin po expozici. Další dny už postačuje poloviční dávkování. Roztok a krystalický KI je nutno skladovat mimo dosah ionizujícího záření.

Zdroj KI: likochem.cz, drhoffmann.cz, p-lab.cz, mach, merci Doporučená kvalita: čistý nebo p.a. Přesušený jodid lze uskladnit v plastu v mrazničce na neomezenou dobu.

Pozn.:
Další zajímavé informace lze dohledat v knize o vitamínu C na straně 330 až 349. 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek